בדק בית

בדק בית

במידה ואתם מתעתדים לרכוש בית, מומלץ שתנקטו מבעוד מועד בכל מיני פעולות, על מנת להבטיח שתקבלו נכס במצב הכי מיטבי. לכן אין פלא כי השירות של בדק בית הפך למאוד פופולרי כיום בתחום הנדל"ן. ככל שעלויות הנכסים האמירו, באופן ישיר הרוכשים בתים יותר מודאגים לאיכות הבית החדש שלהם. הם מעוניינים להיות בטוחים שהבית החדש במצב תקין, והסכום הענק ששילמו עבורו אכן מוצדק. חוץ מן הפן הכלכלי, הם תרים אחר מקום בטוח ונעים לבני כל הבית. ולכן יש לוודא שנעשתה כל פעולה מלכתחילה לשם כך.

בחירה מושכלת של החברה שמבצעת בדק בית

רגע לפני שנכנסים לבית חדש, יש לוודא שהוא מוכן מכל הבחינות. הפעולה הראשונה היא, ללא כל ספק, הזמנת שירותי בדק בית. יש לוודא כי מי שאמון על פעולה זאת אכן מוסמך לביצוע הבדיקה הכה חשובה. על מנת שתוודאו זאת, להלן כמה שאלות מנחות, שכדאי שתפנו אליו –

  1. האם לבעל המקצוע בבדק בית יש חברות באגודה המחוזית, או רישיון לעבודתו?
  2. האם את עשויים להתלוות אליו במשך הבדק בית?
  3. מה מספר שנות השכלתו, כמו גם ניסיונו בתחום?
  4. באיזה שלב תוכלו לקבל מידיו את הדו"ח המסכם?

 

בדק בית תורם להבנת מצב הבית

כשחושבים על  בדק בית, רואים למול עינינו דיווח על מצב הנכס. הדיווח אמור לכלול איתור של בעיות פוטנציאליות בראייה קדימה. כמו כן, של דאגות שקשורות לאלמנט של בטיחות. ובנוסף לכך, יוצג תיאור המצב הכללי בבית. באמצעות דו"ח מקיף זה תוכלו להגיע להבנה של החלטות נכונות. מה שיניע או ידחה את החלטת רכישת הדירה ושימוש בעורך דין. וכמובן, יוודא שהמצב הפיסי של הנכס יתכתב כהלכה עם נראות הדירה כיום. תהליך הבדיקת בית אמורה לאפיין פגמים קטנים כגדולים בבית. כאשר התהליך כולל גם את אפשרויות תיקון הליקויים. ההחלטה הסופית היא רק שלכם. הדו"ח הינו שיקוף של המלצה בלבד.

 

האם באמצעות בדק בית קניית הנכס תהיה "חלקה" יותר?

ביצוע של בדק בית בטרם שקונים את הנכס עשוי לעזור בפאת כל מיני שאלות שמטרידות אתכם. בנוגע לבית, כמובן. ביצוע זה יקל עליכם, אף הקונה ואף המוכר, להגיע להסכמה על מחיר הנכס. במידה והדו"ח הציג ליקויים, כאלה ואחרים, הם בהכרח באים לטובה הקונה. משום שהוא יכול לבקש להוריד את עלות הנכס. בשל העובדה כי עליו לתקן את הליקויים.