מאתר נזילות

מאתר נזילות

יש מצבים שלאורם סובלים מנזילות מים בכל חלל אפשרי בבית. בכל חלל שבו יש חיבור בין כל מיני כלים סניטריים, לבין הצנרת. הלכה למעשה, משמעות הדברים, כי יש פוטנציאל ממשי לנזילות באמבטיה. בברזים. או בגינה, וכיוצא בכך. אך מאתר נזילות, על ידי ציוד מתקדם, יכול לגלות את הגורמים לתרחיש הבעייתי. כמו גם הוא יכול למצוא ולטפל בשורש הבעיה. ולא רק "לשים פלסטר" על הסימפטומים שאתם נוכחים לקיומם.

המלצות שיסייעו לכם בהתמודדות עם מאתר נזילות

כשחשבנו על מסירת כל ההמלצות עבורכם, שמתכתבות עם מאתר נזילות, הבנו שהדבר ממש אינו מעשי. בשל כך, אנו מציגים לפניכם את ההמלצות החשובות ביותר. כלעיל –

  • במידה והשכלתם לרכוש ביטוח דירה מראש, תידרשו להגיש את הדוח של מי שאיתר את הנזילה. זאת כדי להיות זכאים לקבלת תשלום. עליכם לוודא מלכתחילה, כי מאתר נזילות שבחרתם ינפיק עבורכם את הדוחות הנחוצים. כמו כן, עליכם להפציר בו שבתום תהליך הטיפול בבעיה יגיש לידכם דוח. דוח שמכיל פירוט מלא, בצירוף המסקנות שלו. 
  • לפעמים מאתר נזילות כולל גיחה לשכנים. בשל כך משמעותי שבעל המקצוע יבוא אליכם כאשר השכנים שלכם בדירתם. כבר בשיחה הראשונית, בעוד תפליגו בתיאורי הבעיה, יוכל איש המקצוע לקבוע אם השכנים שלכם קשורים לבעיה, או לאו.
  • לעתים, יהיה קשה למאתר הנזילות לאבחן את מקור הבעיה, בעזרת הטכנולוגיה. כך שלפעמים אין מנוס, והשרברב או נציג מחברת ביובית, יהיו חייבים לעקור את המרצפות ממקומן. כמו גם לבחור בשבירת קיר או שניים. כל זאת על מנת להבין את מקור הבעיה. כמו לדוגמה – כאשר הביוב מחובר לקו הראשי, אי אפשר בכל זמן נתון כי מאתר נזילות ינתק בין הביוב הראשי לבין קו הביוב של הבית. בשל כך כל האמצעים הטכנולוגיים לא ממש יסייעו במקרים כאלו, ויש לנקוט באמצעים אחרים. כפי שתוארו לעיל.
  • כדאי שתגיעו להסכמה מלכתחילה עם מי שמאתר אצלכם בבית את הנזילה. הסכמה אודות התרחיש שלאורו הוא לא יצליח לאתר את מקור הנזילות בביתכם. לפי הנורמה, נהוג לשלם לשרברב דמי ביקור של כמה מאות ₪. התשלום נקבע בהתאם למשך שהותו של האינסטלטור בנכס שלכם.